Toksyna botulinowa (Botox)— Wodzisław Śląski

Toksyna botulinowa to popularna substancja stosowana w medycynie piękna od wielu lat. Dzięki niej można m.in. wygładzić zmarszczki wokół oczu, unieść kąciki ust, rozluźnić mięśnie twarzy. Efekty działania preparatu pojawiają się kilka dni po jego podaniu, a utrzymują się nawet do pół roku.

Toksyna botulinowa jest używana w celu zmniejszenia zmarszczek mimicznych, podobnie jak nici liftingujące, które są uznawane za rewolucyjną metodę stosowaną w celu natychmiastowego przywrócenia młodego wyglądu skóry. Zadaniem botoksu nie jest całkowite zahamowanie starzenia, ale spowolnienie procesu oraz wydobycie naturalnego piękna. Metoda pozwala redukować kurze łapki, lwią zmarszczkę czy zmarszczki palacza. Umożliwia również zmniejszenie widoczność opadającej powieki czy zmarszczek poprzecznych czoła. Stosuje się ją także w celu leczenia bruksizmu (mimowolnego tarcia i zgrzytania zębami) oraz nadmiernej potliwości, gdyż wpływa na ograniczenie pracy gruczołów potowych.

Skuteczny i bezpieczny zabieg

Wokół toksyny botulinowej, którą potocznie określa się jako botox, powstało wiele szkodliwych mitów. Warto podkreślić, że jest to substancja bezpieczna, która przynosi oczekiwane rezultaty, ale tylko wtedy, gdy zabieg z jej użyciem jest wykonywany przez ekspertów, mających wiedzę o anatomii ludzkiego ciała. Zabiegi w French Clinic są wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów, dzięki czemu Pacjent może czuć się bezpiecznie. Wiemy, w jaki sposób działać na rzecz poprawy wizerunku. Zachęcamy do rozsądnego korzystania z zabiegów, aby osiągać estetyczne, trwałe i naturalne efekty.