SonoQueen — Wodzisław Śląski

Stosujemy nowoczesną metodę SonoQueen w Wodzisławiu Śląskim. Jest to nowoczesna generacja technologii, której zadaniem jest dokonanie liftingu twarzy oraz ciała przy użyciu ultradźwięków o wysokiej częstotliwości. Do regeneracji dochodzi w głębokich warstwach skóry, co sprawia, że zabieg jest bezinwazyjny i komfortowy dla Pacjentów. Natomiast w wewnętrznych warstwach skóry zachodzi proces kolagenogenezy: mechanizmu biologicznego i fizjologicznego, do którego dochodzi w trakcie powstawania kolagenu.

Włókna kolagenowe zostają zregenerowane, a zwiotczała skóra staje się jędrna, napięta i nawilżona. Fale dźwiękowe, które zostają wprowadzone pod skórę, powodują podgrzanie tkanek. Wówczas te są stymulowane do regeneracji. Zwiększa się ich gęstość, a twarz i ciało zyskują młodzieńczy wygląd. Efekt liftingu zauważany jest z czasem — zmarszczki są wygładzone, a problem wiotkości i nadmiaru skóry zostaje znacząco ograniczony.

Zabieg jest również stosowany w celu redukcji blizn oraz rozstępów. Cechują go duża precyzja oraz bezpieczeństwo. Sprawiają one, że metodę porównuje się do operacyjnego liftingu, choć jest znacznie mniej inwazyjna i bardziej komfortowa dla Pacjentów. Technologia spowalnia procesy starzenia i nie podrażnia naskórka, przez co można ją wykonać tuż przed ważnym wydarzeniem. Nie wymaga bowiem długiego okresu rekonwalescencji. Dla podtrzymania estetycznego wyglądu zaleca się regularne powtarzanie liftingu przy użyciu ultradźwięków oraz dbanie o codzienną pielęgnację skóry.

Technologia HIFU

W French Clinic oferujemy tradycyjny lifting twarzy, ale również jego bezinwazyjną formę, czyli technologię HIFU. Opiera się ona na zastosowaniu wiązki ultradźwiękowej o wysokiej częstotliwości. Energia fal ultradźwiękowych zostaje skumulowana pod skórą, przez co dochodzi do kontrolowanych mikrouszkodzeń jedynie w tkankach wewnętrznych — warstwy powierzchniowe pozostają nienaruszone. HIFU pozwala generalnie odmładzać skórę: usuwa zmarszczki, podnosi owal twarzy. Zabieg może być z powodzeniem stosowany także na innych częściach ciała w celu bezinwazyjnego usuwania nadmiaru tłuszczu (np. likwidacji podwójnego podbródka), likwidacji zwiotczeń czy ujędrniania skóry.