Lifting twarzy — Wodzisław Śląski

Za sprawą liftingu twarzy możliwe jest modelowanie jej owalu bez użycia operacyjnych metod. Małoinwazyjna procedura zapewnia efekt odmłodzenia oraz rozświetlenia. Rysy twarzy ulegają poprawie, a zmarszczki zostają wygładzone. Zabieg jest poprzedzony wnikliwą oceną symetrii twarzy, aby podjęte działania wpłynęły na poprawę atrakcyjności Pacjentów oraz spełniły ich oczekiwania.

Metoda polega na wprowadzeniu pod skórę kwasu hialuronowego, który ma właściwości nawilżające i ujędrniające. Jego działanie polega na tym, że pobiera on wodę z otaczających go tkanek i zwiększa pod jej wpływem swoją objętość. Dzięki temu wypełnia zwiotczałą skórę, zapewniając efekt naturalnej skóry o młodzieńczym blasku.

Starzenie się a lifting twarzy

Zabieg stosuje się u osób, które chcą przywrócić naturalne proporcje twarzy oraz jej symetrię. Z biegiem czasu ciało jest narażone na działanie wielu czynników, które powodują starzenie. Wśród nich należy wyróżnić uwarunkowania rodzinne, narażenie skóry na działanie promieni słonecznych czy warunki, z jakimi Pacjenci mają styczność w pracy.

Na kondycję twarzy znacząco wpływa również dieta: im bardziej jest zbilansowana, tym skóra lepiej się prezentuje. Niezwykle ważne jest także nawadnianie się. Odwodnienie organizmu wpływa na utratę jędrności skóry. Sprawia, że ta staje się sucha, a zmarszczki pojawiają się szybciej i w dużych ilościach.

W wyniku działania owych czynników skóra traci jędrność, staje się wiotka. Za sprawą liftingu twarzy można z powodzeniem wymodelować policzki, podbródek czy cały owal twarzy. Efekty będą widoczne właściwie od razu. Dla osiągnięcia oczekiwanych rezultatów warto połączyć wykonywanie liftingu z innymi zabiegami na twarz, zbilansowaną i zdrową dietą oraz stosowną do stanu skóry pielęgnacją.