Osocze bogatopłytkowe — Wodzisław Śląski

Klinika French Clinic w Wodzisławiu Śląskim oferuje zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego, nazywane także Wampirzym liftingiem. Zabieg z wykorzystaniem własnego osocza poprawia ukrwienie twarzy, co wpływa na wyrównanie jej kolorytu. Włókna kolagenowe, odpowiedzialne za nawilżenie, jędrność oraz młody wygląd skóry, są przebudowywane oraz stymulowane do regeneracji. Dzięki temu tkanki stają się bardziej jędrne i nawilżone, przez co płytkie zmarszczki zostają wygładzone.

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego polega na pobraniu Pacjentowi krwi, która zostaje następnie poddana odwirowaniu, aby pozyskać jedynie aktywne trombocyty, które stymulują komórki skóry do namnażania i wzrostu oraz regeneracji. Następnie osocze jest wstrzykiwane pod skórę. Dla wzmocnienia efektu aplikacji osocza warto połączyć metodę z wolumetrią twarzy, która zwiększa poziom nawilżenia skóry. W wyniku zastosowania osocza bogatopłytkowego można odzyskać młody i witalny wygląd. Skóra zyskuje wygładzoną, nawilżoną fakturę. Jest odżywiona, rozświetlona, wygładzona oraz elastyczna.

Procedura może być z powodzeniem stosowana również w celu pobudzenia wzrostu włosów oraz wygładzenia blizn: również tych potrądzikowych, które niejednokrotnie są kompleksem młodych, ale również dojrzałych Pacjentów. Wampirzy lifting stymuluje regenerację skóry, a pierwsze efekty pojawiają się kilka dni po jego wykonaniu, gdy rozpocznie się przebudowa włókien kolagenowych. Stosuje się go przede wszystkim w obrębie twarzy, jednak można za jego pomocą skorygować wygląd dekoltu, dłoni, szyi czy karku.