Laseroterapia — Wodzisław Śląski

Wykonujemy zabiegi z użyciem laseroterapii w Wodzisławiu Śląskim, które do leczenia wykorzystują wiązki światła o długości fali laserowej. Za sprawą tego rodzaju technologii można dokonać usunięcia owłosienia, makijażu permanentnego, tatuażu na dowolnym fragmencie skóry. Lasery wykorzystuje się także do redukowania zmian pigmentacyjnych pojawiających się na skórze i powodujących nieestetyczny efekt.

Coraz częściej wykonuje się również peelingi oraz waporyzacje laserowe, które stanowią alternatywę dla zabiegów złuszczających z użyciem kwasów. Wiązka światła, emitowana przez urządzenie, powoduje liczne mikrooparzenia, które sięgają w głąb skóry właściwej.

Wówczas komórki są stymulowane do regeneracji, co sprawia, że zaczynają się przebudowywać. Dochodzi do zwiększenia produkcji kolagenu, który zapewnia skórze elastyczność oraz młody i zdrowy wygląd. Poprawia się także ukrwienie krwi, powodujące, że tkanki szybciej się regenerują.

Zalety laseroterapii

Ogromną zaletą laseroterapii jest fakt, że to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie metod stosowanych w medycynie estetycznej, co sprawia, że jest nie tylko skuteczna, ale i nieustannie rozwijana. Należy także pamiętać o wszechstronności zastosowania lasera do korekcji piękna: umożliwia on usuwanie owłosienia, redukcję blizn i zmarszczek czy stymulację procesów kolagenotwórczych w organizmie.

Metoda ta jest zupełnie bezbolesna przy jednoczesnym głębokim, ale bezoperacyjnym, ingerowaniu w wewnętrzne warstwy skóry. Precyzyjne działanie urządzenia pozwala także zmniejszyć ryzyko uszkodzenia tkanek, które znajdują się wokół obszaru, na który chcemy wywrzeć wpływ. Zastosowanie laseroterapii nie wymaga także długiego okresu rekonwalescencji.